APOGEUM 6

Monika Monia Rzeźniczek to piękna dziewczyna o delikatnym głosie – była idealną przeciwwagą dla rubasznego Bartoliniego. I w tym kierunku poszliśmy  w szóstym rozdaniu APOGEUM. Płyta „KONTUR CIENIA” to już stricte popowe klimaty -powrót do „Tylko z Tobą„, cover „Sialalala” i kilka innych grzechów wymuszonych kwestiami komercyjnymi. Na basie Dara zastąpił Sławek Foitograf Foit, reszta składu bez zmian – ja, Jarecki, Kręcioł lub Danio, Gała (pod sam koniec Darek Stepanik).

Od 1992 do 2007 roku zespół ewoluował od metalu do pop , zagrał mnóstwo koncertów, występów, festiwalów, nagrał 6 materiałów studyjnych, kilka teledysków, wielokrotnie występował w telewizji i radiu, posiadał swój oficjalny fanklub, rzeszę przyjaciół (i zazdrosnych przeciwników – hehhh w Knurowie nazywali nas „ApoGeje”) …ale nadszedł czas rozstania i rozpoczęcia nowych projektów.

Tytułowy kawałek to moje osobiste pożegnanie z erą APO. Posłuchajcie pierwszej wersji utworu „Kontur cienia

Bartek obecnie jest solistą Opery Nationaltheater Mannheim, Monika (aktualnie Bestecka) to aktorka wokalistka w: Opery i Filharmonii Podlaskiej, oraz  Teatru Muzycznego w Poznaniu, a ja z chłopakami … gramy we WTORKACH 😉

Zespół miał też ciekawy epizod w 2010 roku – reaktywację z Adamem Baszczokiem na klawiszach – zobaczcie sami video z próby :

Płyta – wybrane utwory :

Fotki różne:

A tu festiwalowy Kołobrzeg

Live na Podkarpaciu

i z Monią w tv

Monia w pracy

I Bartek w pracy 😉 (wódka prawdziwa)