APOGEUM 5

  TWIERDZA to technicznie rockowa opowieść o nieszczęśliwej miłości składająca się z półgodzinnej suity i kilku rymowanych supportów. Odważne podejście i bezkompromisowe ciężkie brzmienie wyróżnia ten materiał z pośród całej twórczości APO.

Moja koncepcja tym razem wychodziła z założenia maksymalnego wykorzystania potencjału zespołu – na ciężkie gitary Kręciołka i dynamiczne solówki Taty (mnie) + rewelacyjny rockowy wokal Barta odpowiadała aksamitna barwa głosu Klusi i liryczne piano Jara w duecie z moją gitarą klasyczną.

Odwieczne „elctro spiro kontra zanzara” ś.p. KORY – walka wewnętrznego dobra ze  złem w mojej interpretacji dała efekt zadziwiająco odbiegający od oczekiwań. Św. Augustyn pisał: „Zło nie jest to żadna natura, a nazwa ta nie oznacza nic innego, jak tylko brak dobra” – ale  jak to zawrzeć w półgodzinnej muzycznej opowieści o małym człowieku…Ważne, że bardzo się starałem ale czy się udało ? Ciekawostka – teksty to rymowanki naprowadzające, nie poetyckie uniesienia, tylko proste szczere wierszyki, co można uznać za bardzo odważne w aspekcie ewentualnej krytyki artystycznej. Aczkolwiek „podaj dłoń” nadal wszelako aktualne 😉 Z resztą Sami posłuchajcie:

Niestety w trakcie nagrań W CZESKIM STUDIO W Trincu nastąpił kryzys, który zaskoczył wszystkich i zakończył się rozstaniem z Kluisią…Pozostała pamiątka tamtych burzliwych chwil. Płyta nie została wydana, a dla mnie osobiście jest przeklęta , bo wszystko w niej zawarte się sprawdza! Tu utwór , który wywołał tak wiele niepotrzebnych emocji – pisany z całego mojego serca alert dla wszystkich nas, że nie zawsze jest jak nam się wydaje -a jak obserwuję,  jest tak co raz częściej . Posłuchajcie „KRÓLEWNY”:

Cała płyta:

Koncert APO – fragment  (dla błękitnookiej Asi – mojej pierwszej miłości z czasów gliwickich tramwajów nr 4):

Galeria zdjęć:

Różne – koncerty, występy, nagrania z YT :

https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=PLemod5DxeV3VKH6yYwJLkZC7p1hSWKfsp

I trochę filmików:

po koncercie ...
Festiwal „NOC PEŁNA GWIAZD” Reprezentanci Polski na festiwalu rockowym- Czeska Republika 2005 😉